NA RYNKU OD 27 LAT!

Nasze promocje

Dr.Web Anti-Virus for Windows

Kluczowe funkcje

• Wykrywanie i neutralizacja szkodliwego oprogramowania na dyskach twardych, wymiennych nośnikach danych i pamięci RAM
• Przechwytywanie w czasie rzeczywistym odwołań do plików z CD/DVD/Blue-Ray/dysków flash i kart pamięci
• Wykrywanie wirusów używających technologi rootkit
• Ochrona przed nieznanymi zagrożeniami dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii Origins Tracing i analizy heurystycznej
• Wykrywanie wirusów w archiwach z dowolnym poziomem zagnieżdżenia
• Wykrywanie wirusów spakowanych nieznanymi pakerami dzięki opracowaniu nowej technologii FLY-CODE
• Skanowanie ruchu SMTP/POP3/NNTP/IMAP w poszukiwaniu zagrożeń
• Ochrona przed robakami pocztowymi masowo rozsyłajšcymi niechcianą korespondencję (SPAM)
• Ochrona poufnych danych związanych z kontami gier on-line, sieciami społecznościowymi, systemami płatności elektronicznej etc
• Wykrywanie spam-botów
• Skanowanie komputera na żądanie użytkownika i zgodnie z zaplanowanym terminarzem
• Automatyczna aktualizacja oprogramowania i antywirusowych baz danych

lista produktów

Dr.Web Security Space for Windows

Kluczowe funkcje

• Wykrywanie i neutralizacja szkodliwego oprogramowania na dyskach twardych, wymiennych nośnikach danych i pamięci RAM
• Przechwytywanie w czasie rzeczywistym odwołań do plików z CD/DVD/Blue-Ray/dysków flash i kart pamięci
• Wykrywanie wirusów używających technologi rootkit
• Ochrona przed nieznanymi zagrożeniami dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii Origins Tracing i analizy heurystycznej
• Wykrywanie wirusów w archiwach z dowolnym poziomem zagnieżdżenia
• Wykrywanie wirusów spakowanych nieznanymi pakerami dzięki opracowaniu nowej technologii FLY-CODE
• Skanowanie ruchu SMTP/POP3/NNTP/IMAP w poszukiwaniu zagrożeń
• Ochrona przed robakami pocztowymi masowo rozsyłającymi SPAM
• Filtrowanie "w locie" (on-the-fly) niechcianej korespondencji (spam, scam, bounce, phishing i pharming)
• Skanowanie w czasie rzeczywistym zawartości otwieranych witryn WWW
• Blokowanie dostępu do szkodliwych witryn WWW
• Ochrona komputera przed niechcianymi danymi
• Blokowanie dostępu do witryn należących do jednej z 10 predefiniowanych kategorii
• Blokowanie dostępu do dysków wymiennych, urządzeń sieciowych, plików i folderów na dyskach twardych
• Ochrona najmłodszych uzytkowników komputera
• Ochrona przed irytującymi reklamami z Internetu
• Ochrona poufnych danych związanych z kontami gier on-line, sieciami społecznościowymi, systemami płatności elektronicznej etc
• Wykrywanie spam-botów
• Skanowanie komputera na żądanie użytkownika i zgodnie z zaplanowanym terminarzem
• Automatyczna aktualizacja oprogramowania i antywirusowych baz danych

lista produktów

Dr.Web Firewall

Doctor Web, rosyjski producent rozwiązań zabezpieczających Dr.Web, informuje o integracji modułu Zapory Dr.Web w produktach Dr.Web for Windows. Mający na celu ochronę systemu przed nieautoryzowanym zdalnym dostępem i zapobieganie wyciekom danych, Dr.Web Firewall to największa innowacja w produktach nowej, szóstej generacji Dr.Web Anti-Virus Pro i Dr.Web Space Security Pro.

Komponent Dr.Web Firewall pozwala filtrować przychodzący i wychodzący ruch internetowy na warstwie pakietów i aplikacji.

Projektanci z firmy Doctor Web dołożyli starań w celu stworzenia prostego w użyciu interfejsu użytkownika a zarazem pozwalającego na zaawansowana konfigurację. Domyślnie Zapora Dr.Web rozpoczyna pracę w trybie szkolenia i prosi użytkowników o tworzenie reguły filtrowania, gdy system operacyjny lub aplikacja próbuje połączyć się z Internetem. Tryb blokowania/zezwalania na nieznane połączenia są również dostępne.

W trakcie zaawansowanej konfiguracji reguł filtrowania użytkownik może odpowiednio dostosować działanie Zapory Dr.Web. Poza tym, komponent Dr.Web Firewall pozwala na przełączanie się pomiędzy zestawami reguł filtrowania.

Dr.Web Firewall, jak reszta komponentów składowych, jest kontrolowany za pomocą elementu Agenta Dr.Web.

Oprócz narzędzi do konfiguracji i przełączania trybu działania Zapory Dr.Web, Agent Dr.Web umożliwia również dostęp do szczegółowych statystyk zapory: dziennika aplikacji i dziennika zapory.

Dr.Web Firewall do prawidłowej pracy wymaga systemu operacyjnego Windows 7/Vista/XP SP2/2000 SP4 + Rollup 1 (32-bit i 64-bit).

lista produktów

Dr.Web for Windows File Servers

Dr.Web Anti-Virus for Windows File Servers to rzetelna ochrona antywirusowa serwerów plików działających pod kontrolą systemu Windows NT/2000/2003/2008/ (32-bit, 64-bit).

Wysoka prędkość skanowania Dr.Web Anti-Virus for Windows File Servers to narzędzie o wyjątkowo wysokiej wydajności chroniące dan przechowywane na serwerach z systemem Windows NT/2000/2003/2008 przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożenami. Produkt łączy w sobie wysoką prędkość skanowania ogromnych ilości danych z małym obciążeniem systemu zarówno w czasie rzeczywistym jak i w postaci zaplanowanych zadań.

Inteligentny system dystrybucji obciążenia Unikalna technologia opóźnionego skanowania stosowana do plików otwartych do odczytu. Pliki take są skanowane, gdy obciążenie systemu jest niskie. Inteligentna technologia zapewnia elastyczny rozkład obciążenia systemu plików i nie zmniejsza wydajności serwera. Jedynym ograniczeniem wydajnościowym Dr.Web Anti-Virus for Windows File Servers jest ograniczenie wydajności serwera.

Dr.Web Anti-Virus to nie tylko antywirus Dr.Web skutecznie wykrywa, leczy lub usuwa wirusy i wszelkiego rodzaju szkodliwe obiekty, w tym rootkity wirusy pocztowe, robaki sieciowe, wirusy plików, trojany, spyware, adware, narzędzia hakerskie, dialery i programy-żarty.

Unikalna technologia detekcji bezsygnaturowej Origins Tracing® to technologia, która została została dodana do tradycyjnego skanowania opartego na sygnaturach z antywirusowych baz danych i analizy heurystycznej. Implementacja tej technologii znacznie poprawia wykrywanie jeszcze nieznanych wirusów. Obiekty wykryte przy użyciu tej technologii otrzymują rozszerzenie .Origin.

Poprawne skanowanie plików archiwalnych i spakowanych Dr.Web prawidłowo rozpoznaje i skanuje zdecydowaną większość istniejących formatów plików spakowanych i archiwów z dowolnym poziomem zagnieżdżenia, w tym multiwoluminy i archiwa samorozpakowujące się, co jest niezwykle ważne w przypadku bezpieczeństwa systemów poczty elektronicznej. Dr.Web rozpoznaje ponad 1000 typów archiwów i pakerów.

Bardzo częste aktualizacje baz wirusów Aktualizacje antywirusowych baz danych Dr.Web wirusa są publikowane jak tylko pojawią się nowe wpisy - moze to występować nawet kilka razy na godzinę. Aktualizację są publikowane jak tylko nowy kawałek szkodliwego oprogramowania zostanie przechwycony i przeanalizowany. Globalna sieć monitoringu Dr.Web zbiera próbki nowych wirusów z całego świata. Aktualizacje są dostarczane do klientów z kilku serwerów aktualizacji znajdują się w różnych częściach globu.

Kompaktowa baza wirusów Dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze antywirusowych baz danych i ich niewielkiemu rozmiarowi pliki są skanowane szybko, oszczędzając miejsce na dysku twardym dysku i pamięć operacyjną RAM a także ruch sieciowy. Jeden wpis w bazie wirusów Dr.Web umożliwia wykrycie dziesiątek lub setek, a nawet tysiący podobnych wirusów.

Dr.Web leczy zainfekowane pliki Dr.Web jest jednym z nielicznych antywirusów, które mogą być instalowane na zainfekowanym komputerze i go wyleczyć bez żadnych dodatkowych narzędzi. Pliki Autorun i pamięć RAM są skanowane w czasie instalacji. Możesz uaktualnić bazy wirusów przed rozpoczęciem skanowania. Aktualizacja potrwa kilka sekund a otrzymasz najnowsze definicje wirusów podczas instalacji.

Łatwa instalacja i administracja Dr.Web Anti-Virus for Windows Fle Servers jest bardzo przyjazny dla użytkownika i nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Proces aktualizacji odbywa się automatycznie. Dr.Web Anti-Virus skraca czas utrzymania i nakład pracy administratora systemu. Liczby są tutaj najlepszym dowodem - ponad 67%t użytkowników Dr.Web nie ma powodu, by skorzystać z pomocy wsparcia technicznego lub musiało to zrobić tylko raz do roku.

lista produktów

Dr.Web Enterprise Suite

Dr.Web Enterprise Suite to unikalne rozwiązanie z wbudowanym centralnym zarządzaniem siecią antywirusową. Oprogramowanie to zostało zaprojektowane do ochrony stacji roboczych i serwerów plików Windows oraz serwerów poczty Unix w sieciach korporacyjnych o dowolnym rozmiarze.

Dr.Web Enterprise Suite dziala w oparciu o architekturą klient-serwer, dzięki czemu klient otrzymuje elastyczne i niezawodne rozwiązania antywirusowe. Agenci Dr.Web (klienci) są instalowani na wybranych stacjach roboczych czy serwerach plików po czym muszą zostać zatwierdzeni przez administratora sieci antywirusowej na serwerze zarządzającym ES. Dr.Web Enterprise Suite zapewnia scentralizowane zarządzaniesiecią antywirusową - w tym zdalną instalację oprogramowania na wybranych komputerach, aktualizacje antywirusowych baz danych i komponentów oprogramowania, monitoring stanu ochrony antywirusowej w przedsiębiorstwie, powiadamianie o wydarzeniach z wirusami i gromadzenie danych statystycznych.

Instalacja serwera zarządzającego Dr.Web Enterprise Suite jest prosta i trwa kilka minut. Do instalacji ochrony antywirusowej skorzystać z Active Directory, popularnej technologii wykorzysytywanej przez systemyserwerowe Windows. Komunkacja pomiędzy serwerem Enterprise Suite a jego agentami odbywa się za pomocprotokolów TCP/IP i IPX/SPX/IPv6/NetBIOS - nie jest wymagana żadna zmiana w strukturze sieci by skorzystać z ochrony zapewnianej przez Dr.Web.

Duże doświadczenie w zabezpieczaniu rozbudowanych sieci komputerowych. Wśród klientów Doctor Web, Ltd. jest wiele międzynarodowych firm, banków i instytucji państwowych z tysiącami stacji roboczych działających w sieci. Instytucje wykonawcze czy organy ustawodawcze Federacji Rosyjskiej a także międzynarodowe korporacje z branży energetyki i paliw zaufało oprogramowaniu Dr.Web Anti-Virus.

Wyjątkowa skalowalność. Dr.Web Enterprise Suite pozwala na połączenie serwerów zarządzających w hierarchiczną sieć antywirusową! Rozwiązanie to może być wykorzysytwane w niewielkich sieciach opartych na grupach roboczych jak również w złożonych środowiskach rozproszonego intranetu z dziesiątkami tysięcy komputerów. Opcja grupowania serwerów, która pozwala na umieszczenie kilku serwerów Dr.Web Enterprise Suite w odpowiedniej grupie komunikacyjnej a także możliwość korzystania z zewnętrznego serwera SQL do przechowywania danych czyni ten produkt wyjątkowo skalowalnym!

Scentralizowane zarządzanie i raportowanie. Konsola adminstracyjna Dr.Web Enterprise Suite może zostać zainstalowana na dowolnym komputerze z praktycznie każdym systemem operacyjnym i zarządzać tysiącami klientów, bez względu na to gdzie są one zlokalizowane. Dr.Web Enterprise Suite pozwala administratorowi, pracująemu w sieci albo zdalnie (przez Internet), na ustanowienie połączenia TCP/IP do serwera zarządzającego Dr.Web Enterprise Suite i wykonywanie centralnie zarządzanego procesu instalacji zdalnej, monitorować bezpieczeństwo chronionej sieci i wykonywać aktualizację odpwoeidnich skąłdników oprogramowania. Proste wdrażanie rozwiązania w dowolnej sici firmowej, elastyczne dostosowywanie pakietów instalacyjnych dla własnych potrzeb, szybka i skuteczna dystrybucja aktualizacji dla agentów Dr.Web chroniących komputery, wyjątkową łatwość zarządzania to tylko niektóre z głównych zalet, które wyróżniają rozwiązanie Dr.Web Enterprise Suite wśród innych tego typu produktów na rynku.

Niskie koszty administracji. Niezwykle intuicyjny interfejs zapewnia wszechstronną kontrolę nad zarządzaną siecią antywirusową - administrator może monitorować stan sieci w czasie rzeczywistym bez względu na miejsce pracy. Dr.Web Enterprise Suite pomaga administratorom łatwo zarządzać bardzo dynamicznym i złożonym otoczeniem, zwiększa wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, czasu i obciążenia administratora ale także pozwala automatyzować zadania!

Web-konsola administracyjna pozwala na sterowanie pracą wszystkich usług z dowolnego komputera i zapewnienia szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów.

Niewielki ruch sieciowy. W porównaniu do podobnych rozwiązań antywirusowych innych producentów oprogramowania antywirusowego, ruch w sieci antywirusowej Dr.Web Enterprise Suite jest wyjatkowo niski. W tym produkcie zaimplementowano specjalny protokół wymiany danych w chronionej sieci bazujący na TCP/IP, IPX i NetBIOS wspierający kompresję danych.

Najszerszy zakres obsługiwanych platform i protokołów sieciowych na rynku! Oprogramowanie serwera Enterprise Suite jest dostępne zarówno dla Windows i dla systemu Unix - takie wieloplatformowe wsparcie nie jest dostępne w przypadku innych rozwiązań antywirusowych. Serwer Dr.Web Enterprise Suite może zostać uruchomiony praktycznie pod dowolnym systemem operacyjnym i nie wymaga żadnych zmian w istniejącej infrastrukturze sieciowej.

Obsługiwane systemy operacyjne.
• Klient/Agent Dr.Web ES: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista/Win 7 (32-bit).
• Serwer Dr.Web ES: 2000/XP/2003/2008 Windows, Linux, FreeBSD (od 6,2 do 7,1), Solaris (x86 i Sparc) (32- i 64-bit).

lista produktów

Dr.Web Anti-Virus for Linux

Dr.Web Anti-Virus for Linux wykrywa nie tylko szkodliwe oprogramowanie przeznaczone dla systemów z rodziny Linux ale także te stworzone dla systemów Windows/DOS. Wszystkie produkty z rodziny Dr.Web, włącznie z Dr.Web Anti-Virus for Linux, używają tego samego silnika antywirusowego i antywirusowych baz danych (wliczając w to rozszerzone bazy antywirusowe, dzięki którym antywirus Dr.Web wykrywa spyware / adware / riskware / płatne dialery / programy-żarty).

• Wysoka szybkość skanowania
• Częste uaktualnienia
• Wysoki poziom detekcji szkodników dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu heurystyki Dr.Web z zaimplementowaną technologią Origins Tracing
• Intuicyjny interfejs użytkownika
• Prostota użytkowania
• Niewielkie obciążnie zasobów komputera

lista produktów

Dr.Web Anti-Virus for Novell NetWare

Dr.Web Anti-Virus for Novell NetWare file servers zapewnia rzetelną ochronę antywirusową dla wielu wersji tego sieciowego systemu operacyjnego - od wersji 3.12 do 6.5. Oprogramowanie Dr.Web nie wymaga by stacje i serwery w sieci używały tego samego protokołu.

Wysoka prędkość skanowania Dr.Web Anti-Virus for Novell NetWare file servers to wyjątkowe rozwiązanie chroniące przed wszystkim zagrożeniami dane przechowywane na serwerach plików. Antywirus Dr.Web to unikalne połączenie wysokiej wydajności z niskim obiciążeniem systemu operacyjnego - zarówno w przypadku ochrony w trybie czasu rzeczywistego, jak i również podczas skanowania na żądanie administratora.

Niewielkie obciążenie zasobów systemowych Antywirus Dr.Web został specjalnie zoptymalizowany by jak najmniej zużywać zasobów systemowych serwera. Możliwość kontroli obciążenia procesora zaimplementowana w tym rozwiązaniu pozwala na ustawienie priorytetu dla procesów skanujących.

Dr.Web Anti-Virus to nie tylko antywirus Dr.Web skutecznie wykrywa, leczy lub usuwa wirusy i wszelkiego rodzaju szkodliwe obiekty, w tym rootkity, wirusy pocztowe, robaki sieciowe, wirusy plików, trojany, spyware, adware, narzędzia hakerskie, dialery i programy-żarty.

lista produktów

Dr.Web for Unix File Servers

Dr.Web Anti-Virus for Unix File Servers to wysokowydajne rozwiązanie mające na celu ochronę serwerów plików Samba działająych pod systemami operacyjnymi Unix (Linux, FreeBSD, Solaris). Produkt doskonale spełnia wymagania przedsiębiorstw o dowolnej skali ze względu na jego unikalną zdolność do przetwarzania gigantycznych ilości informacji w czasie rzeczywistym przy niewielkim obciążeniu serwera.

Szeroki zakres obsługiwanych systemów operacyjnych Dr.Web Anti-Virus dla serwerów plików Unix stanowi nieprzeniknioną barierę dla szkodliwego oprogramowania próbującego się dostać na chroniony serwer.

Obsługiwane systemy operacyjne
Dr.Web wersji 5.0:
• Linux - wszystkie dystrybucje z glibc-2.4 i wyższe.
Dr.Web wersji 4.44:
• FreeBSD 4.11 i wyższe (4.x, 5.x i 6.x)
• Solaris 10 (tylko Intel).

Doskonała kompatybilność

Dr.Web Anti-Virus dla serwerów plików Unix jest zgodny z serwerem Samba w wersji 3.0 lub nowszej i współpracuje z wszystkimi znanymi oprogamowaniami typu firewall i monitorami plików.

Szybkie skanowanie Dr.Web Anti-Virus for Unix File Servers to wyjątkowo wydajne rozwiązania zabezpieczające. Dr.Web Anti-Virus dla serwerów plików Unix to produkt, który łączy w sobie wysoką prędkość skanowania dużych ilości danych z bardzo niskim obciążeniu systemu - zarówno w trybie czasu rzeczywistego, jak i zaplanowanych zadań. Szybkie i wielowątkowe skanowanie sprawdza wszystkie dane zapisywane i odczytywane z serwera. Stacja robocza, która stanowi zagrożenie wirusowe jest automatycznie odłączona od serwera a użytkownik otrzymuje odpowiednie powiadomienie.

Łatwa instalacja i administracja Dr.Web Anti-Virus for Unix File Servers jest bardzo przyjazny dla użytkownika i nie wymaga dodatkowej konfiguracji co sprawia, ze praca administratora staje się łatwiejsza. Dr.Web Anti-Virus skraca czas utrzymania i nakład pracy administratora systemu. Liczby są tutaj najlepszym dowodem - ponad 67%t użytkowników Dr.Web nie ma powodu, by skorzystać z pomocy wsparcia technicznego lub musiało to zrobić tylko raz w roku.Wysoka wydajność i stabilność pracy Dr.Web Anti-Virus dla serwerów plików Unix bez problemu radzi sobie ze skanowaniem olbrzymich ilości informacji. Tradycyjnie niskie wymagania systemowe produktów Dr.Web sprawiają, że rozwiązanie to może być uruchomione praktycznie na każdej konfiguracji sprzętowej serwera.

Dr.Web Anti-Virus to nie tylko antywirus Dr.Web skutecznie wykrywa, leczy lub usuwa wirusy i wszelkiego rodzaju szkodliwe obiekty, w tym rootkity, wirusy pocztowe, robaki sieciowe, wirusy plików, trojany, spyware, adware, narzędzia hakerskie, dialery i programy-żarty.

Unikalna technologia detekcji bezsygnaturowej Origins Tracing® to technologia, która została została dodana do tradycyjnego skanowania opartego na sygnaturach z antywirusowych baz danych i analizy heurystycznej. Implementacja tej technologii znacznie poprawia wykrywanie jeszcze nieznanych wirusów. Obiekty wykryte przy użyciu tej technologii otrzymują rozszerzenie .Origin.

Poprawne skanowanie plików archiwalnych i spakowanych Dr.Web prawidłowo rozpoznaje i skanuje zdecydowaną większość istniejących formatów plików spakowanych i archiwów z dowolnym poziomem zagnieżdżenia, w tym multiwoluminy i archiwa samorozpakowujące się, co jest niezwykle ważne w przypadku bezpieczeństwa danych zgromadzonych na serwerze. Dr.Web rozpoznaje ponad 1000 typów archiwów i pakerów. Bardzo częste aktualizacje baz wirusów Aktualizacje antywirusowych baz danych Dr.Web wirusa są publikowane jak tylko pojawią się nowe wpisy - moze to występować nawet kilka razy na godzinę. Aktualizację są publikowane jak tylko nowy kawałek szkodliwego oprogramowania zostanie przechwycony i przeanalizowany. Globalna sieć monitoringu Dr.Web zbiera próbki nowych wirusów z całego świata. Aktualizacje są dostarczane do klientów z kilku serwerów aktualizacji znajdują się w różnych częściach globu.

Kompaktowa baza wirusów Dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze antywirusowych baz danych i ich niewielkiemu rozmiarowi pliki są skanowane szybko, oszczędzając miejsce na dysku twardym dysku i pamięć operacyjną RAM a także ruch sieciowy. Jeden wpis w bazie wirusów Dr.Web umożliwia wykrycie dziesiątek, setek a nawet tysięcy podobnych wirusów.

lista produktów

Dr.Web CureNet!

Powszechną praktyką dla wielu firm z wysokimi wymaganiami bezpieczeństwa informacji stało się używanie produktów antywirusowych pochodzących od różnych dostawców do ochrony stacji roboczych, serwerów i bram internetowych w sieciach korporacyjnych. Dr.Web CureNet! pozwala na użycie 2 antywirusów na stacjach roboczych Windows i serwerach plików jednocześnie: Dr.Web i antywirusa od innego dostawcy.

Nie jest wymagana instalacja oprogramowania Dr.Web na docelowych stacjach roboczych! Po dystrybucji skanerów leczących Dr.Web Anti-Virus na wybrane komputery, wykonaniu skanowania i leczenia, wszystkie pliki związane ze skanerami Dr.Web są usuwane. Oprogramowanie pozwala wyłączyć dostęp do sieci na testowanym komputerze docelowym w celu uniknięcia rozprzestrzenienia się infekcji na inne stacje robocze w sieci firmowej.

Połączenie z Internetem nie jest wymagane! Dr.Web CureNet! nie jest usługą web i dlatego dostęp do Internetu nie jest wymagany do przesyłania plików, dzięki czemu cały proces skanowania komputerów jest znacznie szybszy i niezależny od przepustowości łącza internetowego. Dr.Web CureNet! może być używany nawet w sieciach, które wogóle nie posiadają dostępu do Internetu.

Zgodność z polityką bezpieczeństwa. Dr.Web CureNet! nie wymaga działającego serwera lub dodatkowego oprogramowania przez co jest zgodny z przyjętą w danej firmie polityką bezpieczeństwa.

lista produktów